Promocje
BCB-002-05-0 Bransoletka
BCB-002-05-0 Bransoletka
55,00 zł 39,00 zł
szt.
BCB-013-05-0 Bransoletka
BCB-013-05-0 Bransoletka
65,00 zł 49,00 zł
szt.
Kolekcja
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak dbać o biżuterię

7 zasad, przestrzegając których zachowamy piękno biżuterii na dłużej

Biżuterię należy ściągać do prac domowych, aby nie narażać jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania) lub chemiczne (pod wpływem niektórych detergentów).

Biżuterię należy przechowywać w oddzielnych torebkach lub specjalnych, zamykanych pudełkach wyłożonych miękkim materiałem. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na zarysowania czy utlenianie.

Nie należy nosić biżuterii na sąsiednich palcach, gdyż powoduje to zarysowania.

Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, lakierem do włosów czy dezodorantami, aby uniknąć niepożądanych reakcji chemicznych.

Należy delikatnie obchodzić się z biżuterią z dmuchanego złota i srebra, gdyż jest ona szczególnie narażona na trwałe uszkodzenia, a jej naprawa może nie być możliwa.

Zbyt ciężka zawieszka w stosunku do łańcuszka może osłabiać i przecierać jego ogniwa - nie należy nosić zawieszek o masie większej niż sam łańcuszek.

Biżuterię należy co pewien czas przemyć płynami do pielęgnacji biżuterii, osuszyć i wypolerować dedykowaną do tego chusteczką. Nie należy stosować powszechnych w gospodarstwach domowych środków chemicznych, gdyż zawierają one amoniak i pod ich wpływem biżuteria traci blask.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe